Skip links

Angielski dla dzieci EDWARD’S LEAGUE

Opracowując nasze metody, zawsze kierujemy się powiedzeniem – kropla drąży skałę. Nie wierzymy w „zrywy”, podczas których uczeń zakuwa przerobione treści. Takie postępowanie sprawia, że potem szybko zapomina to, czego się nauczył. Jest to obciążające i demotywujące. Nasi podopieczni, dzięki starannie zaplanowanym doświadczeniom językowym, są w stanie bez nadmiernego wysiłku opanować naprawdę obszerny i trudny materiał, często nieosiągalny dla ich rówieśników. Jest to możliwe, ponieważ szczegółowo planujemy każdą lekcję oraz bazujemy na systemowych i regularnych powtórkach. Na skuteczność metody wpływają ponadto systemy szkoleń, wsparcia i monitoringu lektorów.

DLACZEGO WARTO?

Co wyróżnia metodę EDWARD’S LEAGUE?

ZAPISY

NATURALNE PRZYSWAJANIE ORAZ TRADYCYJNA NAUKA

Połączenie tych dwóch podejść praktykujemy już od etapu metody Teddy Eddie kierowanej do przedszkolaków. Tym razem realizujemy je jednak w zupełnie nowym stylu! Wprowadzamy elementy prawdziwego angielskiego (true English), czyli autentycznego języka, języka native speakerów, spersonalizowanego i w życiowym kontekście. Nie upraszczamy wypowiedzi i nie modelujemy ich sztucznie. Równocześnie dbamy o używanie konceptów gramatycznych, krok po kroku, strukturalnie, w ściśle kontrolowanych ćwiczeniach (dryle).

TRADYCYJNY, A ZARAZEM BARDZO INNOWACYJNY

W Edward’s League znaleźć można tradycyjne metody, wynikające z klasycznego podejścia do nauczania, na przykład obcowanie z obszernymi tekstami do czytania i słuchania czy też szablonowe ćwiczenia gramatyczne. Jednocześnie stosujemy nowoczesne koncepty: ocenianie kształtujące (formative assessment), strategię odwróconej klasy (flipped classroom) i indukcyjne nauczanie gramatyki (inductive grammar approach).

ROLA RODZICA

Jesteśmy w stanie zrealizować kurs Edward’s League i zapewnić wspaniałe efekty nauczania, ale pod warunkiem rzetelnej współpracy na linii lektor – uczeń – rodzic. W Edward’s League dążymy do tego, aby kursant zaczął przejmować odpowiedzialność za swoją naukę, aby nabywał wiedzę świadomie i czerpał z tego przyjemność i satysfakcję. Dlatego to właśnie ucznia powiadamiamy o wynikach, poczynionych postępach lub ich braku jako pierwszego. Rodzice otrzymują informację zwrotną zawsze, gdy wymaga tego sytuacja. Mogą także liczyć na raporty semestralne.

BOGATY PAKIET EDUKACYJNY i DOSTĘP DO EDUKACYJNEJ APLIKACJI;

Ważnym elementem metody jest głęboko przemyślany Pakiet Edukacyjny, w skład którego wchodzą:

  • LESSON BOOK – książka, z którą uczeń pracuje głównie na zajęciach;
  • HOMEWORK SITE – zadania domowe online, które umożliwią pełne opanowanie materiału za pomocą nowoczesnych technologii, w przyjazny sposób;
  • HOME BOOK – książka ćwiczeń, dzięki której uczeń na bieżąco sprawdza swoje umiejętności, a następnie otrzymuje informację zwrotną od lektora;
  • READER – książka z wciągającymi opowiadaniami, ucząca przyjemności obcowania z dłuższym tekstem w języku obcym;
  • PARENT’S INFORMATION CARD – karta informacyjna dla rodziców zawierająca najważniejsze informacje o metodzie;
  • TECZKA, GRAWEROWANY DŁUGOPIS oraz NOTES;
  • CERTYFIKAT  – wręczany po ukończeniu każdego poziomu metody.

PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW Z ZACHOWANIEM PRIORYTETÓW KOMUNIKACYJNYCH

Nasze książki przygotowują do międzynarodowych egzaminów Cambridge, zawierają materiał wymagany do A2 Key oraz B1 Preliminary oraz ćwiczą wszystkie umiejętności egzaminacyjne. Z drugiej strony przyświeca nam jasno sprecyzowany cel – komunikacja! Ważne, aby uczeń mówił bez oporów, komunikował się nie tylko skutecznie, ale również z zachowaniem zasad poprawnościowych.

PIECZOŁOWITOŚĆ W TWORZENIU METODY W PARZE Z UCZNIOWSKĄ NIEZALEŻNOŚCIĄ

Każdy aspekt metody, każda lekcja i ćwiczenie zostały szczegółowo przemyślane i zaplanowane tak, aby uczeń stopniowo nabywał wiedzę i umiejętności. Nie pozwalamy sobie na zboczenie z obranego kursu! Równocześnie w Edward’s League stawiamy na niezależność kursanta, uwzględniamy jego talenty i predyspozycje. Na tym etapie ważna jest dla nas świadoma nauka, realne, ale ambitne cele i stała weryfikacja, próba odpowiedzi na pytania, dlaczego i po co to robimy.

SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA I INTRYGUJĄCE NOWOŚCI

W Edward’s League znajdują się rozwiązania sprawdzone w naszych poprzednich metodach (Teddy Eddie oraz Savvy Ed). Są to między innymi bogato wyposażone Pakiety Edukacyjne dla uczniów, klarownie zbudowane podręczniki zaplanowane do realizacji w systemie 60 spotkań po 60 minut (lub pięć 45-minutowych lekcji w tygodniu), zadania systemowe, które pozwalają przyswajać wiedzę w sposób systematyczny i zorganizowany, dopracowany schemat kontaktu z rodzicami, pełne wyposażenie lektora oraz szkoły posiadającej licencję, tak aby zachować standard metody we wszystkich placówkach, w których prowadzone są kursy Edward’s League. Jednocześnie zaskakujemy świeżutkimi i oryginalnymi konceptami dostosowanymi do grupy wiekowej. Budujemy w uczniach poczucie odpowiedzialności za naukę, postępy i zdobywanie wiedzy. Robimy to poprzez stałe wsparcie lektora, który zawsze udziela informacji zwrotnej i stosuje innowacyjne techniki, np. „łapanie ogonów” (catch the tail technique), „odpakowywanie lekcji” (unboxing the lesson) czy „filozofię zupy powtórkowej” (revision soup philosophy). Brzmi intrygująco?

Jakie są założenia metody?

ZAPISY

Poziomy Edward’s League:

Okładka książki do nauki języka angielskiego Edward's League A2/A2+

Edward’s League 1 – poziom A2/A2+

Okładka książki do nauki języka angielskiego Edward's League A2+/B1

Edward’s League 2 – poziom A2+/B1

Okładka książki do nauki języka angielskiego Edward's League B1/B1+

Edward’s League 3 – poziom B1/B1+

Diagram poziomów języka angielskiego według CEFR

Egzaminy Cambridge

Uczniowie rozpoczynają Edward’s League, będąc na poziomie A2. W kolejnych 3 latach poszerzają swoją wiedzę, kończąc Edward’s League na poziomie B1+. Głęboko wierzymy, że na tym etapie warto stawiać uczniom cel w postaci międzynarodowego certyfikatu. Sam egzamin może być dla ucznia zewnętrznym i obiektywnym testem rzeczywistych umiejętności, a dla rodzica swoistym potwierdzeniem dobrze obranego kierunku edukacji językowej dziecka.

Nasza placówka posiada status Centrum Przygotowującego do egzaminów Cambridge English Qualifications i jest partnerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English PL277

O EGZAMINACH

Zapisy na kurs

dla chcących zarezerwować miejsce na kursie

Opinie naszych kursantów

This website uses cookies to improve your web experience.